Jdi na obsah Jdi na menu
 


VERMAKTIV STIMUL

VERMAKTIV Stimul, pomocný rostlinný přípravek

 

 

Vermaktiv Stimul je organominerální stimulační přípravek, který se vstřebává rostlinným pletivem a kořenovým systémem. 

Jedná se o frakcionovaný, speciálně upravený extrakt z živočišných a rostlinných buněk, obsahující organicky vázaný fosfor a dusík. Mimo tyto prvky je v tomto extraktu obsaženo několik skupin aminokyselin, enzymů, hormonů a dalších přírodních biostimulačně aktivních látek. Tento extrakt se vstřebává pletivem rostlin a též kořenovým systémem. Jelikož jsou použity pouze čisté přírodní materiály, nedochází ke kumulaci zdraví škodlivých látek a rostliny či plody jsou poživatelné ihned po aplikaci přípravku. Protože dochází k vstřebávání pletivem rostlin, nastupuje účinek velmi rychle a jsou potřeba minimální dávky koncentrátu. Během dvou hodin po aplikaci již není možné smýt nanesený přípravek z rostlin, pro jeho vstřebání. Přebytek přípravku, který se vsákne ke kořenovému balu, zvyšuje množství půdních bakterií, zabraňuje tvorbě plísní a zlepšuje asimilační vlastnosti kořenového systému. Tím zaručuje lepší vstřebávání živin a vyšší odolnost rostlin. 

 

Vermaktiv Stimul obsahuje i enzymy, fytostimulátory, humusové látky, aminokyseliny, cytokininy, auxiny a další látky jako kyselina anthranilová, kyselina aminooctová a stopové prvky. Zlepšuje kondici rostlin a tím zvyšuje jejich odolnost proti nepříznivým faktorům, podporuje zakořeňování, růst, kvetení a množství zásobních látek. Kladně ovlivňuje klíčení semen a vzcházivost rostlin. VERMAKTIV Stimul neobsahuje účinné množství rostlinných živin, nenahrazuje hnojiva. 

Vermaktiv Stimul, který je při postřiku rostlin aplikován na ornici, či je na ni smyt deštěm, způsobuje zmnožení půdních bakterií, enzymatické reakce a urychlení tlecích procesů, při zvýšené tvorbě humusové vrstvy. Odbourává rozkladem a navázáním na organické látky syntetická hnojiva, toxické organické sloučeniny a nerozpustné anorganické látky a tím přímo dopomáhá k lepší výživě rostlin, odsolování půdy a zvyšování kvality půdy.